Must eat in Brussels. Little Tokyo.

IMG_3944

Nagle okazuje się, że prawie wcale nie trzeba robić zakupów. Ani gotować obiadków. Chce się za to wychodzić, bywać, zasiedzieć się tam, gdzie do tej pory zawsze spieszyło się do domu. Wakacje to stan umysłu.

Oto początek cyklu opisującego nasze ulubione miejsca w Brukseli.

Little Tokyo
Nie Japonia cała a ledwie Tokio. Nie kuchnia japońska a fusion, z japońskim twistem i świeżością. Taki to koncept króluje w menu Little Tokyo. (Wydaje się, że to ma sens. Szczególnie, jeśli Tokio przyznać pałeczkę pierwszeństwa w sporze o to, gdzie znajduje siękolebka światowej już sławy pierożków gyoza). W karcie nie znajdziecie sushi, ale też nie ma potrzeby ich tam szukać. Każda z propozycji zapowiada sięinteresująco. Jest prosto, klasycznie acz kreatywnie. Wszystko podane pięknie, zgodnie z charakterem miejsca. Do spróbowania koniecznie: grillowany bakłażan, podawany ze skórką pomarańczową, kolendrą i płatkami z mięsa tuńczyka bonito (aubergine ponzu, zestes d’orange, coriandre, bonito flakes) czy – zwłaszcza w gorące dni – Udon (chłodnik) z
warzywami, shitake, szczypiorkiem i marynowanymłososiem oraz oczywiście własnej produkcji pierożki gyoza. Latem warto przysiąść przy stolikach na zewnątrz lokalu, w słonecznym centrum placu Św. Bonifacego. Zadrzeć głowę w stronę fasad w stylu art-nouveau, popijając przygotowywaną na miejscu (dziś to już standard tyle, że tutaj – niesłodzony, co cenne) herbatą na zimno czy modnym włoskim (sic!) spritzem. Delektowanie sięprzychodzi tu łatwo. Obsługa przemiła, aktywna, szybka. Wnętrze lokalu urządzone z prostotą i lekkością, nowocześnie i jednocześnie przytulnie. Ceny przyjazne. Zajrzyjcie koniecznie. Naprawdę warto.

Little Tokyo
15 rue Saint Boniface, 1050 Ixelles
02 513 48 41 – http://www.littletokyo.be/
Otwarte
wt-czw. 12:00-23:00, pt-sob. 12:00-23:30

 

 

IMG_3947
IMG_3953

 

IMG_3955

 

IMG_3959
Smacznego!
One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *