Świąteczne życzenia.

 

IMG_0953

 

Szczególnie w tym czasie odzywa się we mnie dziecięca naiwność. I wynikające z niej życzenie najprostsze z możliwych. Żeby wszyscy, choć w tym jednym dniu w roku, byli szczęśliwi. Cokolwiek dla kogokolwiek to znaczy. Mieszkańcy Syrii, Pakistanu, Palestyny, odległych zakątków świata i tych bliższych, sąsiedzkich. Naiwne, prawda? Osieroceni rodzice i osierocone dzieci, ludzie samotni, bezdomni, chorzy, starsi, zapomnieni. Żeby świąteczna magia (czymkolwiek jest, a chciałabym wierzyć , że nie jest li tylko prostą wypadkową komercyjnych zabiegów i sztuczek) choć ten jeden raz zadziałała. I zaraz potem przychodzi refleksja. I co dalej? A potem?

Pomyślałam więc, o życzeniach, by jeśli nie dziś to może choć w nadchodzącym roku nie zabrakło nikomu chwil jasnych i dobrych, nadziei, dobroci, życzliwości i serdeczności, pokoju i spokoju.

A nadchodzące Święta? Niekoniecznie muszą być wesołe, ale niech zapadną w pamięć, pozostawią ślad, coś i/lub kogoś zmienią. Poruszą. Właśnie po to są. Włąśnie do tego przygotowywaliśmy się przez czas Adwentu. A Dzięcię, które się ma narodzić niech nam przyniesie tkliwość, dobroć i nadzieję w sercach właściwą dla tych błogosławionych chwil.

Anna

11 comments Add yours
 1. Anno, piękne te życzenia :). Niech się spełnią! Odpoczywajcie i cieszcie się sobą w tym swobodnym czasie i swobodnych okolicznościach. Pozdrów od e mnie Wszystkich.

  Błogosławieństwa od Dzieciątka, niech obdarzy Cię łaskami na które z ufnością oczekujesz!

  :* :* :*

 2. Serdeczne życzenia radosnych Świąt
  w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,
  zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu
  i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *