10 najlepszych przepisów na pierniki i pierniczki.

Mogłabym nie udekorować domu od zewnątrz. Zaryzykowałabym nawet, li tylko w sytuacji absolutnie najwyższej konieczności, podobne wykroczenie wewnątrz domu. Ale gdybym nie upiekła pierniczków, nie mam złudzeń – nie zostało by mi  to wybaczone… Zresztą też i mnie samej byłoby trudno taką przedświąteczną sytuację zaakceptować. Podobnie, jak brak adwentowego wieńca i związanych z nim naszych rodzinnych rytuałów.

No dobrze, wieniec zakupiony. Jeszcze tylko wypada mi przystroić go świecami i pozostałymi dekoracjami.  Świąteczny sezon na Addio pomidory uważam za otwarty. Zanim jednak podzielę się z Wami nowymi świątecznymi przepisami przygotowałam dla Was zestawienie najlepszych piernikowych przepisów. To właściwie taki nasz żelazny repertuar, bez którego Święta nie mogą przebiec w sposób niezakłócony i zgodnie z rutynową przewidywalnością.

Tym, którzy lubią pierniki dekorować polecam ponadto poradnik dla początkujących – Dekorowanie pierniczków. 

Czy jesteście na diecie wegańskiej, bezglutenowej, lubicie tradycyjne, miękkie czy kruche pierniczki – poniżej znajdziecie przepis, który na pewno przypadnie Wam do gustu i do smaku. Wybrałam je spośród tych, które przez te wszystkie lata cieszyły się Waszym największym uznaniem. Klikajcie na podpisy pod zdjęciami, by przeczytać przepis. Gotowi?

 

Najlepsze miękkie pierniczki

 

Pyszne kruche pierniczki. Princeton gingersnaps.

 

Piernikowe serca ze śliwkową nutą

 

Pierniczki Janki – przepis najlepszy

 

Kruidnoten.  Słynne holenderskie pierniczki. Najszybsze na świecie

 

Pierniczki owsiane. Kruche. Błyskawiczne.

 

WYBORNE wegańskie pierniczki bezglutenowe

 

Piernikowe ciągutki z migdałami (Bez glutenu i bez jajek)

 

Wegański piernik bezglutenowy

 

Czekoladowy piernik ze śliwkami w rumie

 

Smacznego!

2 comments Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *